Zobaczyć Boga. Chrześcijański sens śmierci, liturgia pogrzebu, modlitwa za zmarłych

Kraków 2019

ISBN 978-83-277-1660-6

Format 142 x 202

Ilość stron 192

Oprawa miękka

Wstęp

Rozdział 1: Po drugiej stronie (ks. Krzysztof Porosło)

Rozdział 2: Anielski orszak niech twą duszę przyjmie…(ks. Ryszard Kilanowicz)

Rozdział 3: Nadzieja zbawienia (ks. Piotr Kroczek)

Rozdział 4: Co należy wiedzieć o modlitwie za zmarłych? (ks. Karol Rawicz-Kostro)

Rozdział 5: Droga do świętości (ks. Krzysztof Porosło)

Zobaczyć Boga. Chrześcijański sens śmierci, liturgia pogrzebu, modlitwa za zmarłych (wraz z R. Kilanowicz, P. Kroczek, K. Rawicz-Kostro)

Życie zmienia się, ale się nie kończy Śmierć to jedna z największych tajemnic naszego życia. Wielu próbowało ją zgłębić i odpowiedzieć na nurtujące każdego pytanie: jak to będzie? Papież Benedykt XVI, zapytany o to, czego spodziewa się po wieczności, odpowiedział po prostu:

Cieszę się, że znowu zobaczę moich rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, i wyobrażam sobie, że będzie tak samo wspaniale, jak było u nas w domu.

Podejście autorów jest konkretne i praktyczne. Rozwiewają oni wiele wątpliwości, które prędzej czy później ogarną każdego z nas. Jak towarzyszyć umierającym i zatroszczyć się o nich po śmierci? Po co się za nich modlić? Na czym polega symbolika obrzędów pogrzebowych? Co zrobić, gdy przyjdzie nam się mierzyć z tragedią utraty dziecka nienarodzonego – czy można je pochować i jak wygląda cała procedura? Czy świętość jest zarezerwowana tylko dla doskonałych?

Jest to przede wszystkim książka o nadziei, która towarzyszy każdemu chrześcijaninowi. W końcu w śmierci chodzi o to, żeby zobaczyć Boga i z Nim zostać.